Talent w rozumieniu Instytutu Gallupa to nasz naturalny wzorzec myślenia, działania i odczuwania. Każdy z nas posiada 34 talenty, występujące w rozmaitym układzie i natężeniu. Od ich nasilenia zależy to, jak myślimy, działamy i czujemy, ale także nasze potrzeby i predyspozycje w życiu osobistym i zawodowym. Myślisz o wykonaniu badania Clifton Strengths, nazywanego testem talentów Gallupa? Zobacz, jak to zrobić krok po kroku!

Zakup badanie, klikając tu.

 

Chcesz pracować nad rozwojem swoich talentów? Zajrzyj tu.

Wybierz jedną z trzech dostępnych opcji. Badanie wykonujesz zawsze to samo. Możesz wykupić dostęp podstawowy TOP5, czyli dostęp do swoich pierwszych pięciu dominujących talentów lub wersję rozszerzoną – pełne wyniki. W wersji TOP5 po wykonaniu testu poznasz swoją pierwszą piątkę talentów i będziesz mógł pobrać dwa raporty. Jeden z nich będzie po polsku, kolejny po angielsku – opis po angielsku jest zindywidualizowany i bierze pod uwagę dynamikę, czyli wzajemny wpływ Twoich dziesięciu pierwszych talentów (mimo, że w wersji podstawowej nie masz dostępu do nazw talentów od 6 wzwyż).

 

Możesz też wykupić dostęp do pełnej wersji wyników. Po wykonaniu testu otrzymujesz wtedy dostęp do Twojego układu wszystkich 34 talentów oraz cztery raporty. Jeśli jesteś liderem lub managerem, wykup wersję Test Gallupa dla Managera, a otrzymasz dostęp do dwóch raportów (tych samych co w TOP5) oraz dodatkowo, do specjalnego raportu dla Managerów obejmującego pierwsze dziesięć najsilniejszych talentów.

 

Pamiętaj, że jeśli wykupisz podstawową wersję TOP5 lub dla wersję dla Managerów, w każdej chwili możesz dokupić rozszerzenie tak, aby poznać układ wszystkich talentów. Kod do badania możesz zakupić bezpośrednio na stronie Instytutu Gallupa lub u certyfikowanych trenerów Instytutu Gallupa.

 

Gotowy? Czas zacząć badanie Clifton Strengths!

W trakcie badania, przejdziesz przez 177 opisów połączonych w pary. Z każdej pary wybierz opis, który najlepiej Cię opisuje, a także stopień w jakim Ciebie dotyczy. Na odpowiedź na każde pytanie masz 20 sekund. Po tym czasie pytanie się zmieni i nie można będzie wrócić do poprzednich odpowiedzi – dlatego warto, żebyś dysponował niczym niezakłóconym, wolnym czasem na wykonanie testu.

 

Kod, który zakupisz może być wykorzystany tylko jeden raz. Po rozpoczęciu badania, nie będzie możliwości skorygowania wcześniejszych odpowiedzi, ani ponownego rozpoczęcia badania z użyciem tego samego kodu. Zaznacz opcję weź udział u ankiecie Clifton Strengths, a następnie wybierz język polski.

 

Uwaga! Badanie możesz wykonać w języku polskim

Zobacz przykładowy zestaw twierdzeń – w badaniu CliftonStrengths przejdziesz przez 177 takich zestawów twierdzeń:

Po wykonaniu badania przejdziesz do Gallup Access

W swoim panelu będziesz mógł zapoznać się z układem swoich talentów i pobrać raporty 🙂

 

 

Po wygenerowaniu raportów, przeczytaj wyniki, a następnie (jeśli zakupiłeś badanie w moim sklepie online) przejdź do ebooka, w którym znajdziesz informacje dotyczące tego, jak pracować z talentami Gallupa oraz kilka ćwiczeń na start.

 

 

Wiele osób wykonuje test Gallupa, czyta raporty… i na tym kończy. Postępując w ten sposób, nie wykorzystujesz potencjału tego badania! To świetne narzędzie do maksymalizacji własnego potencjału – pomaga zwiększyć świadomość siebie i tego, co nas wyróżnia, określić swoje potrzeby, działać mądrzej i efektywniej.  Wykonanie testu Gallupa to dopiero początek drogi. Chcesz pracować nad rozwojem swoich talentów? Zajrzyj tu.