Julia Lenarczyk

Gallup-certified Strengths Coach, trenerka mocnych stron i talentów Gallupa, dyplomowany coach
Julia Lenarczyk, coach kariery, coach biznesu, trener mocnych stron, talenty Gallupa, test talentów Gallupa

Jestem certyfikowaną trenerką talentów Gallupa oraz dyplomowanym coachem. Specjalizuję się w obszarze diagnozowania osobistego i zespołowego potencjału oraz zwiększaniu satysfakcji z pracy.

Konsultuję wyniki testu talentów Gallupa dla klientów indywidualnych i biznesowych, prowadzę warsztaty dla zespołów, procesy rozwoju talentów dla liderów i managerów oraz indywidualne procesy zwiększania satysfakcji z pracy. Jako trenerka mocnych stron i coach współpracowałam m.in. z Santander Consumer Bank, Microsoft Polska, Allegro Agency, Design Mentorship, Brainstorm Group, Laudato Si Movement, Trójką Polskie Radio i Telewizją Polską. 

Skończyłam antropologię kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Posiadam wieloletnie doświadczenie zawodowe w edukacji – nauczaniu dzieci, młodzieży i dorosłych, a także ponad trzyletnie doświadczenie jako trenerka mocnych stron i coach. W tym czasie przeprowadziłam 2000h+ warsztatów i sesji indywidualnych, wspierając managerów, zespoły oraz klientów indywidualnych w odkrywaniu przestrzeni ich największego potencjału, zwiększaniu efektywności, podnoszeniu zaangażowania i satysfakcji z pracy.

Ukończyłam akredytowaną przez International Coach Federation szkołę coachingu oraz szereg szkoleń, w tym szkolenie i certyfikację w amerykańskim Instytucie Gallupa, zdobywając narzędzia potrzebne do tego, żeby skutecznie wspierać w rozwoju innych. 

Pracuję w 100% online. W wolnych chwilach uwielbiam czytać, pisać i rozmyślać 🙂 Uwielbiam też być w podróży i często to praktykuję!

Moje najsilniejsze talenty to: Odkrywczość | Strateg | Zbieranie |Indywidualizacja | Empatia | Elastyczność | Intelekt | Rozwijanie innych | Optymista | Komunikatywność

Zapraszam do współpracy,

Julia Lenarczyk-Kowalska

julialenarczyk.pl

 

 

 


Moje talenty Gallupa

Moja praca to przestrzeń, w której wykorzystuję swoje dominujące talenty na co dzień. To, co mnie wyróżnia, to przede wszystkim łatwość w generowaniu nowych pomysłów i rozwiązań oraz kreatywność w tym, co robię – te cechy, poparte znajomością narzędzi coachingowych, pozwalają mi proponować takie pytania i ćwiczenia, które pozwalają dojść do sedna problemu. Moją mocną stroną jest też efektywne tworzenie strategii, szybkie ,,łączenie kropek”,  a także umiejętność znajdowania różnych możliwych sposobów działania w konkretnej sytuacji. Posiadając wiedzę dotyczącą wspierania innych w rozwoju,  potrafię dopasowywać rozwiązania, ćwiczenia i materiały do indywidualnych potrzeb, budować głębokie relacje, z łatwością reagować na zmianę, myśleć pozytywnie i zarażać entuzjazmem, a także dostrzegać w innych osobach nieograniczony potencjał do rozwoju.

A jakie talenty wyróżniają Ciebie? Zrób test i sprawdź sama/sam!

Pamiętaj, że odkrycie talentów to nie wszystko – równie ważna, a nawet ważniejsza jest praca nad ich rozwojem. Tak, żeby Twoje talenty dojrzały i żebyś mogła/mógł z nich efektywnie korzystać na co dzień.

Metody pracy

Trening mocnych stron i konsultacje testu talentów Gallupa

Racjonalna Terapia Zachowania i praca z przekonaniami

Coaching i mentoring kariery

Najważniejsze szkoły i kursy:

Gallup Global Strenths Coaching Course, Instytut Gallupa, Stany Zjednoczone

Studium Coacha Biznesu akredytowane przez International Coach Federation, Pracownia Coachingu Novo (maj 2019 - kwiecień 2020)

Ekspert Zmiany Zawodowej, Coachwise

Mentoring Essentials, Coachwise

Strengths Coaching Course, Strengths Community

Kurs Racjonalnej Terapii Zachowania, Agnieszka Hottowy

Szkolenie z Anthony'm Robbinsem, The Way Ahead, 2015

Zaufali mi

Myślisz o współpracy?

Umów się na bezpłatną, 30-minutową konsultację wstępną! Poznamy się, opowiem Ci więcej o możliwościach współpracy i pomogę dobrać rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Opinie Klientów

''Pragniemy wyrazić wdzięczność i zarekomendować Panią Julię Lenarczyk jako rzetelnego Partnera biznesowego

Tym samym współpraca przebiegała konstruktywnie, z ukierunkowaniem na cel
i potrzeby zaproszonych redaktorów. Pani Julia (..) współprowadziła spotkanie prasowe poświęcone najnowszej linii komputerów Microsoft Surface, realizowane na rzecz spółki Microsoft Polska sp. z o.o. Do zadań p. Julii należała realizacja prelekcji nt. specyfiki metodologii talentów Gallupa, jak również przeprowadzenie ćwiczeń interakcyjnych z uczestnikami ww. spotkania oraz organizacja sesji indywidualnych z każdym z nich. Agencja dfusion communication jest w pełni usatysfakcjonowana z obsługi, zapewniającej rzetelność, jakość realizowanych projektów oraz profesjonalizm. Niniejszym polecamy współpracę z p. Julią Lenarczyk”

Łukasz Malczewski, dfusion communication (współpraca Microsoft)

''Jesteśmy bardzo zadowoleni, zebrałam bardzo dobre opinie od zespołu,

mnie samej też sam warsztat otworzył oczy na niektóre kwestie. Na przykład teraz ze zrozumieniem traktuję swoją potrzebę większego uporządkowania pracy lub zajmowania się jedną rzeczą w danym momencie – wiedząc, że zaspokojenie tej potrzeby wpłynie korzystnie na cały zespół. Pani komentarze do wyników testu i podawane przykłady były bardzo rzeczowe, dobrze uchwycały zagadnienie.”

Anna Kluzińska, Laudato Si Movement

''Warsztat to świetna okazja do refleksji nad swoimi mocnymi, jak i słabszymi stronami.

Pozytywne podejście bardzo motywuje i składania do szlifowania swoich cech – to daje dużo Energii. W zasadzie wszystko mi się podobało – świetne wyważenie zagadnień merytorycznych do części warsztatowej, cudowna Prowadząca, możliwość nawiązania kontaktu z innymi uczestnikami programu oraz pomoc w interpretacji różnych zagadnień :-)”

Paulina, uczestniczka warsztatu dla Design Mentorship

''Bardzo wartościowy warsztat.

Dużo się dowiedziałam o sobie i innych, jakie w każdym nas drzemią moce. Podobało mi się zaplanowanie czasu. Teoria (w sam raz krótka), chwila na własne przemyślenia i rozmowy w grupach. To co zawsze jest głównym elementem warsztatów, to osoba prowadząca. Jestem pod wrażeniem jak je prowadziłaś. Nie narzucałaś swojej osoby, stworzyłaś atmosferę bez presji a gdy ktoś miał wątpliwości, starałaś się je rozwiązać, mimo ograniczonego czasu. Pełen profesjonalizm i duża empatia wobec innych. Również dobre tempo mówienia i ton głosu sprawiły, że bardzo dobrze się Ciebie słuchało.”


Ania, uczestniczka warsztatu dla Design Mentorship

''Test Gallupa i warsztat mocnych stron to super narzędzie i zamierzam je systematycznie wykorzystywać.

To co wyniosłam szczególnie, to świadomość, że nie muszę się „boksować” z talentami, które mam, tylko mogę je właściwie ukierunkować. Wydawało mi się wcześniej, że źle zarządzam czasem, a teraz widzę, że czas jest sprawa drugorzędną, natomiast muszę popracować nad kierunkiem, żeby moja energia nie była chaotycznie roztrwaniana na rzeczy mało istotne. Do tej pory to talenty sterowały moim życiem bardziej niż ja nimi. Ale już wiem jak to zmienić. Dzięki Julia!”

Joanna, uczestniczka warsztatu dot. rozwijania talentów Gallupa

,,Julia pokazała mi coaching z najlepszej strony.

Zauważyłam to po swojej zmianie myślenia i działań. Dzięki sesji zrozumiałam swoje talenty, siebie jak i znalazłam odpowiedź na kluczowe pytania. Doskonale zainwestowany czas :)”

 

Kasia

,,Nasze sesje były czymś wyjątkowo odkrywczym.

Wcześniej nie do końca wierzyłem w sprawczość metod coachingowych, jednak postanowiłem spróbować w momencie gdy z etatu przechodziłem na własną działalność. I był to super wybór i idealny moment w karierze. Julia potrafiła ze mnie wyciągnąć to na czym naprawdę mi zależało, wartości i cele. Przejrzałem na oczy, dosłownie. Polecam, to była jedna z moich lepszych decyzji w karierze zawodowej.”

Szymon

,,Jestem bardzo zadowolony ze spotkań.

Najbardziej z testu Gallupa i jego omówienia oraz uświadomienia sobie swoich mocnych stron, a także z wybrania, co chcę robić zawodowo i przygotowania planu.”

Jarosław Zając

,,Profesjonalnie, z pełnym zaangażowaniem i przygotowaniem,

ze świetnymi wnioskami i rezultatami. Najlepsza inwestycja w siebie i swój rozwój osobisty, budowanie kariery. Do tego w ciepłej, serdecznej, przyjemnej atmosferze 🙂 Zdecydowanie polecam sesje z Julią!

Agnieszka

„Julia jest bardzo skuteczna i autentyczna w tym co robi.

Motywuje do zmiany w prawdziwym, specjalistycznym stylu. Ma takt i wyczucie. Polecam!

 

Katarzyna Kuraś

,,Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu i wiedzy Julia potrafi działać cuda!

Bez jej pomocy na pewno nie zdecydowałabym się na założenie własnej działalności gospodarczej. Krok po kroku wprowadziła mnie w tajniki prowadzenia działalności, a analiza talentów Gallupa pomogła mi bardziej zrozumieć siebie i swoje potrzeby. Każda sesja przebiegała w miłej i pełnej zrozumienia atmosferze. Bardzo polecam!”

Iza Ampulska

,,Miałam przyjemność skorzystać z coachingowego wsparcia Julii w momencie kryzysu zawodowego.

Choć początkowo zmiana pracy w tamtym okresie wydawała mi się zupełnie niemożliwa, Julia naświetliła mi dostępne opcje i małymi krokami całkowicie zmieniłam swoją drogę zawodową. Jednocześnie, Julia podkreślała znaczenie moich mocnych stron z wykorzystaniem testu Clifton Strengths nie tylko w organizowaniu całego procesu zmiany, ale w wyborze samej pracy i ogólnego zwiększania komfortu życia. W rezultacie wykonuję obecnie pracę bardziej dopasowaną do moich naturalnych zasobów, przez co mam więcej energii i radości z tego co robię na co dzień. Dzięki, Julia!”

Sylwia Księżopolska

,,Odbyłam z Julią 10 sesji, które ewidentnie były mocnym doświadczeniem.

Burzyłam i budowałam, mądrzyłam lub pokorniałam, wiedziałam i nie wiedziałam, rzucałam slowami lub zastanawiałam w ciszy. Dzis wiem, że wszystkie te etapy były niezbędne, aby zrozumieć czego chcę i czego nie chcę.
Julia nie podaje recepty na sukces. Ma dar słuchania i zadawania pytań, dzięki którym sama odnajduję przepis. Sesje zakończyłam, ale pytania zostały i przy każdej okazji zwątpienia czy zawahania do nich wracam. Są pięknym narzędziem do pracy nad sobą na całe życie.”

Gosia Auron

,,Sesje u Julii były dla mnie bardzo wartościowe.

Julia prowadziła mnie krok po kroku przez kolejne etapy mojego biznesowego rozwoju. Dzięki pracy z nią zrealizowałam wszystkie postawione sobie cele. Za co jest jej bardzo wdzięczna. Z Julią byłam w stałym kontakcie pomiędzy sesjami, co dla mnie osobiście było bardzo cenne. Odpowiadała na moje pytania, sprawnie i z trafnymi spostrzeżeniami. Wiem, że gdy będę jeszcze potrzebowała prowadzenia przez nieznane zakątki biznesu z pewnością zwrócę się do Julii. Szczerze polecam!”

Kinga Witczak

,,Po cichu uważam Julię za matkę chrzestną mojego biznesu 😉

Dzięki niej uporządkowałam to, co chcę robić i wybrałam dziedziny, w których czuję się najlepiej, poznałam fajne narzędzia, z których korzystam do dzisiaj, zdobyłam pierwsze i kolejne klientki. Zawsze czułam się zaopiekowana, a po każdym spotkaniu pełna nowych pomysłów i energii do działania. Polecam każdemu, kto ma zawodowy mętlik w głowie lub po prostu chce ruszyć dalej. Z Julią ten proces przebiega znacznie przyjemniej.

Mariola

"Julia jest bardzo profesjonalną osobą,

wykorzystuje swoją wiedzę, ale jednocześnie miałam poczucie, że też ufa swojej intuicji i doświadczeniu życiowemu. Czasami miałam wrażenie, że trafia po prostu w sedno!

Sylwia Borycka

,,Trafiłam do Juli w dość trudnym momencie

– czułam, że utknęłam w martwym punkcie w życiu. Wiedziałam, że potrzebuję zmian i odwagi do podjęcia decyzji zawodowych, ale jednocześnie nie miałam pojęcia w jakim kierunku podążać. Mimo częstego mętliku lub pustki w głowie – każda sesja okazywała się krokiem w stronę postawionego na początku celu – który nieco ewoluował w trakcie kolejnych sesji. Przyjrzenie się istotnym dla mnie wartościom oraz praca nad niektórymi negatywnymi przekonaniami były jednym z cenniejszych i bardziej odkrywczych momentów w całym procesie. Dzięki spojrzeniu z zewnątrz jakie wniosła Julia, rozmowom i ćwiczeniom zyskałam świadomość mechanizmów i przekonań, dzięki czemu mam poczucie przerwania błędnego koła myśli. Dostałam narzędzia i sposoby do pracy nad własnym rozwojem. Wspólne sesje pomogły mi przejść przez zmiany w życiu zawodowym i prywatnym. Wszystkim bardzo polecam coaching z Julią, która jest nie tylko profesjonalnym coachem, ale również miłą i ciepłą osobą, z którą po prostu jest niezwykle miło pracować.”

 

Małgorzata

Masz pytanie? Jesteś zainteresowana/y ofertą dla firm?

Napisz do mnie!