Pamiętam, jak pierwszy raz trafiłam na te słowa gdzieś na facebooku, pomiędzy mnóstwem innych postów – zwróciły moją uwagę tak mocno, że je zapamiętałam. Dziś co jakiś czas pojawiają mi się one w głowie w różnych okolicznościach:

 

”Najbardziej boimy się nie tego, że się nie nadajemy. Najbardziej boimy się tego, że jesteśmy potężni ponad miarę. Przeraża nas nasze światło, nie ciemność.”

Nelson Mandela

 

Ale najczęściej myślę o nich wtedy, gdy:

  • widzę czyjś potencjał, ale on sam go nie dostrzega, nie docenia albo boi się go odkryć
  • kiedy ktoś stoi przed dużą zmianą w życiu wymagającą odwagi i pewności siebie, ale boi się podjąć pierwszy krok
  • kiedy sama stoję przed dużą, życiową zmianą, która wymaga ode mnie wewnętrznej siły i odwagi
  • gdy wspieram innych w rozwoju i słyszę, czego mój klient pragnie najbardziej, ale jednocześnie boi się to do siebie dopuścić i otworzyć się na to

 

 

 

Moja misja życiowa

Lubię obserwować i dostrzegać to, co ludzie mają w sobie pięknego, mądrego, dobrego i fajnego. Olbrzymią radość sprawia mi, kiedy inni ludzie się rozwijają, pokonują swoje lęki, opór, zmieniają swoje przekonania na bardziej wspierające i w efekcie stają się coraz bardziej szczęśliwi.

Moją misją jest wesprzeć jak największą liczbę ludzi w tym, żeby odkryli swój potencjał i zdobyli odwagę potrzebną do tego, by podążać za tym, co czują w głębi duszy. Wierzę, że każdy z nas ma coś takiego i że podążanie za tym to najlepsze, co możemy zrobić – dla siebie i dla świata!

…”Twoje udawanie małego nie służy światu. Nie przekazujesz swojego światła, gdy kurczysz się, żeby inni ludzie nie czuli się przy tobie niepewnie (…). Gdy pozwalamy, żeby nasze światło błyszczało, nieświadomie dajemy innym ludziom przyzwolenie, by robili to samo. Gdy wyzwalamy się z własnego lęku, nasza obecność automatycznie wyzwala innych.”

Daj sobie czas, żeby zastanowić się nad tymi pytaniami:

  •  Jaka jest moja życiowa misja?
  • Co chciałbym zostawić po sobie na świecie?
  • Co jest dla mnie najważniejsze?
  • Czemu bym chciał poświęcić swój czas, gdybym nie musiał pracować?
  • Co najważniejszego chciałbym zrobić w swoim życiu?

Podaruj sobie trochę czasu i uwagi, żeby zatrzymać się i pomyśleć o rzeczach najważniejszych. A przede wszystkim – żeby pomyśleć o sobie, dostrzec swoje pragnienia i potrzeby.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w określeniu swojej misji życiowej, odkryciu talentów, wartości lub wyznaczeniu i realizacji celów zawodowych – zapraszam na bezpłatną konsultację wstępną.